Watch Dogs to gra akcji, której główny nacisk został położony na włamywanie się do systemów miejskiej infrastruktury i urządzeń komunikacji. Umiejętności wykorzystujemy do manipulowania elementami otoczenia w trakcie wykonywania kolejnych misji, które są tutaj dość rozbudowane.

 

Producent: Ubisoft

Wydawca: Ubisoft

Wydawca PL: Ubisoft GmbH

Data premiery: 27 maja 2017

 

Strona oficjalna

Watch Dogs to gra akcji z otwartym światem zawierającym mnóstwo technologicznych nowinek miasta Chicago. Najpotężniejszą bronią naszego bohatera stają się tutaj umiejętności hakerskie. Jest to dzieło kilku studiów, którymi przewodniczy Ubisoft Montreal, znany z takich serii jak Assasin’s Creed, Tom Clancy’s Rainbow Six czy Far Cry. Na potrzeby właśnie tej gry stworzono nowi silnik Disrupt pozwalający na stworzenie tętniącego życiem, szczegółowego miasta.

W grze wcielamy się w postać byłego przestępcy Aiden’a Pearce. Jest to antybohater, który jest ekspertem od włamywania się do systemów elektronicznych. Dzięki temu kontrolować światła na skrzyżowaniu i powodować wypadki, albo wysadzać studzienki na drodze. Dzięki swoim dodatkowym talentom postawi kontrolować praktycznie wszystko co jest podpięte do sieci.

Wszystkie te operacje są możliwe poprzez istnienie Centralnego Systemu Operacyjnego, czyli ctOS. Rozwiązanie łączy to do jednej sieci infrastruktury zarządzającej wszystkimi urządzeniami, m.in. zasilaniem, miejskimi metrem, sygnalizacją świetlną i kamerami monitoringu. W rezultacie czego cała metropolia jest kontrolowana przez komputer, będący własnością prywatnej firmy. Korporacje te wykorzystują zgromadzone informacje na temat każdego obywatela. Przejęcie kontroli nad daną dzielnicą, wiąże się tylko ze znalezieniem lokalnej centrali ctOS.

Watch Dogs oferuje otwarty świat, w którym każdy element podłączony jest do Centralnego Systemu Operacyjnego, który stanowi potencjalną broń do wykorzystania. Dzięki takiemu rozwiązaniu, Aiden staje się groźnym przeciwnikiem, który nie musi sam osobiście wchodzić w środek walki. Większość misji możemy wykonać z poziomu telefonu, wykorzystując otaczające elementy. Jak ktoś lubi grubsze akcje to może pominąć elementy hakerskie i przejść do standardowych broni.

Gra posiada mocno rozbudowany system dla wielu graczy, który jest oparty na kilku trybach. Mamy tutaj drużynowe odszyfrowywanie cennego pliku, śledzenie innych oraz włamywanie się do smarfonów i wykradanie danych. W każdym momencie gry, możemy natrafić na innego gracza, który próbuje wykraść od nas dane.

 

Prywatna ocena: 7,5

 

Watch Dogs