Orcs Must Die! 2, czyli kontynuacja dobrze przyjętej gry strategicznej podchodzącej pod typową rozgrywkę Tower Defense z elementami RTS. Twórcy poszli o krok dalej w swoim projekcie wprowadzając tryb multiplayer. Do gry doszła również nowa postać – czarownicy. Piękna dama władała magią jak nikt inny, lecz ja osobiście miałem wielki sentyment do naszego maga, który tutaj został wyposażony w wielką strzelbę.

ProducentRobot Entertainment

Wydawca:  Robot Entertainment

Data premiery: 30 lipca 2012

Oficjalna strona

Kontynuacja gry Orcs Must Die!, którą już przedstawiałem na serwisie została wzbogacona o więcej elementów, które miały przyciągnąć do niej nowych graczy.

W porównaniu do innych tytułów, które z kolejnymi odsłonami traciły na znaczeniu, to Orcs Must Die! 2 był wg mnie bardzo udaną kontynuacją. Akcja gry rozpoczyna się zaledwie kilka dni od finalnej walki w sanktuarium. Po znisczeniu wszystkich portali, główny bohater zostaje wrzucony w wir walki z kolejnymi falami obrzydliwych stworzeń. Tym razem twórcy dali mu do pomocy uroczą czarodziejkę, która do walki używała głównie mocy magicznych.

Tradycyjną kampanię można wykonywać w trybie solo oraz tzw. kooperacji. Przechodziłem grę kilka razy w obu trybach i zdecydowanie granie z kimś jest o wiele przyjemniejsze. Trzeba zaznaczyć, że w tym trybie gracze otrzymują mniej pieniędzy i aby przechodzić do kolejnych etapów pełna współpraca jest wymagana.

Szata graficzna nie uległa znaczącej zmianie, co w moim odczuciu jest plusem. Humor w grze pozostał, a nawet w wielu momentach został bardziej podkreślony.

 

Prywatna ocena: 7,5/10

 

Orcs Must Die! 2