TerraFirmaCraft jest to obszerna modyfikacja wprowadzona do gry Minecraft. Zmienia ona ogólnie spojrzenie na standardową rozgrywkę. Wszystko co znaliście do tej pory, w tej modyfikacji już przestaje praktycznie istnieć.

Proste przetrwanie nocy, które dla wielu osób w standardowym Minecraft’cie nie robi już żadnego wyzwania tutaj jest dosyć interesujące. Przez to, że nie jesteśmy w stanie zbierać drewna i innych podstawowych surowców stajemy się bardzo łatwym łupem dla oponentów.

Najlepszym wyjście jak zawsze jest zakopanie się głęboko pod ziemią, lecz czy na pewno ?

W modyfikacji istnieje coś takiego jak grawitacja. Powoduje ona, że wszystkie elementy otoczenia bez odpowiedniego podparcia opadają na sam dół. Rodzi to wiele różnych problemów – zaczynając od braku dachu, po zapadające się wykopaliska. Trzeba bardzo ostrożnie wydobywać surowce, gdyż w każdej chwili cały nasz szyb może się zawalić, niszcząc wszystkie złoża.

TerraFirmaCraft wprowadza nowy sposób tworzenia przedmiotów. Teraz to wykorzystując glinę, za jej pomocą tworzymy formy, które potem po utwardzeniu służą nam jako miejsca wylewu sztabek, czy też gotowym elementów. Następnie proste stworzenie zbroi wiąże się z wykorzystaniem kowadła, którego obsługa jest dość wymagająca. Każdy element gry, jest tak rozbudowany, aby w swojej postaci przypominać prawdziwe „życie”. Czy jest to fajne? Patrząc się po odbiorze moich materiałów na kanale uważam, że zdecydowanie TAK.

 

TerraFirmaCraft – Sezon 1

Modyfikacja w trakcie gry wcale nie staje się łatwiejsza, jak to jest w przypadku innych produkcji. Każdy aspekt wymaga nowych umiejętności i konstrukcji, które dobrze opisane są na oficjalniej stronie TerraFirmaCraft.

Osobiście mocno polegam zabawę w trybie wieloosobowym, gdyż liczne czynności wymagają dużo poświęconego czasu. Jest to z jednej strony zaleta, jak i wada, lecz w gronie przyjaciół bardzo miło idzie się na zbieranie chociażby Cyny czy też Miedzi.

Aktualnie modyfikacja TerraFirmaCraft została zaprzestana i nie jest już rozwijana. Jej stan został zatrzymany na wersji Minecraft 1.7.10. Mam wielką nadzieję, że twórca powróci do projektu i za jakiś czas zobaczymy odświeżoną modyfikacje na aktualne wersje Minecraft.

Na podstawie tej modyfikacji powstało też wiele różnego rodzaju paczek, ale odnośnie nich odsyłam Was na launcher Twitch, gdzie są one ogólno-dostępne.

 

TerraFirmaCraft – Sezon 2