Minecraft na modach Sezon 2, był już bardziej poważna moją serię Minecraft. Pierwszy raz wprowadziłem wtedy zasady do gry. Najważniejszym założeniem było życie na wyspie oddalonej od lądu na odległość przynajmniej 4-6 chunków (czyli widoku wzroku). Znalezienie odpowiedniej mapy to był istny koszmar. Dziesiątki map tworzyłem i sprawdzałem czy jest taka wyspa gdzieś w okolicy.

Launcher  MC: ATLauncher

Paczka modów (startowa): SolitaryCraft

Paczka modów (końcowa): DNS TechPack

Wersja Minecraft: 1.3.2

Minecraft Sezon 2 wymusił u mnie zejście do jaskiń, w których większość rzeczy mogłem budować. Na powierzchni zostały tylko farmy, a cała reszta została schowana w celu prostszego łączenia systemów. Nie obyło się tutaj bez problemów – przez crashe, które w tamtym okresie były normalne, gdyż modyfikacje mocno raczkowały. Zostałem zmuszony do zmiany paczki z SolitaryCraft na DNS TechPack, który również po 50 odcinku zaczął wariować i wymusił ode mnie szybsze kończenie serii.

Podczas realizacji nagrać, po raz pierwszy został zaproszony widz do pomocy. Był nim Kennar, z którym kontakt mam do teraz i pomagał mi w wielu kolejnych seriach. Ten czas był początkiem do zapraszania widzów do swoich nagrań i staram się to robić do teraz. Było z tym wiele problemów, bo jednak omówienie się z kimś na nagranie nie jest takie łatwe, jakby się mogło wydawać.

 

Minecraft na modach – Sezon 2