Minecraft na modach Sezon 1 … Mamy rok 2012 kwiecień 22. Minecraft już od 2 lat jest mocno na polskiej scenie Youtube. Mój kanał Youtube SafemodTV od niecałego roku działa na czystej wersji gry Minecraft. To ten dzień 22 kwietnia 2012 jest dla mnie wyjątkowy. Od tego dnia to co sądziłem o tej grze zmieniło się całkowicie. Pierwszy raz wszedłem na Youtube z modyfikacjami do tej sandboxowiej gry i zostałem przy niej aż do czasów teraźniejszych.

Wersja MC: 1.2.5

Paczka modów: Paczka Wichu1992

Save z 50 odc: Cos pisze o zagrożeniu (Tylko dla chętnych)

Minecraft na modach spowodował u mnie zachwyt tą grą. Nie widziałem już sensu grać w czystą wersję, bez wgrania nawet kilku modyfikacji. Trzeba bardzo mocno zaznaczyć, że 6 lat temu wgrywanie modów polegało na modyfikacji plików .jar i było bardzo uciążliwe. Piękne czasy aż po tylu latach wracają wspomnienia z tamtych czasów. W tym okresie też na moim kanale był spory skok technologiczny (jak można tak to nazwać). Kupiłem nowy mikrofon studyjny M-Audio USB, który używam do dnia dzisiejszego.

W tym okresie też został dokonany bardzo duży skok technologiczny (jak można tak to nazwać) u mnie. Po wielu miesiącach nagrywania filmików na Youtube zakupiłem sobie mikrofon studyjny z prawdziwego zdarzenia. Na tamte czasy był bardzo dobry, jest to M-Audio USB. Używam go do teraz i osobiście nie widzę sensu kupowania nowego, bo w podobnym przedziale cenowym nie ma konkurencji.

Minecraft na modach w czasach wersji 1.2.5 posiadał wiele bardzo przyjemnych modyfikacji, które z biegiem czasu zostały znacząco zmienione. Pamiętacie stary ThaumCraft? Te wszystko aury i wiele licznych kombinacji jakie można było wykonać za ich pomocą. Stara wersja Equivalent Exchange 2 też była bardzo przyjemna, teraz wszystko wygląda inaczej.

W tym też okresie zdobywałem pierwsze znajomości i poznałem wiele osób, z którymi jeszcze mam jakiś kontakt. Są również widzowie, którzy pamiętają jeszcze ten okres i dziękuje Wam, że jesteście cały czas ze mną i wspieracie mnie w tym co robię od dobrych 7 lat.

Czy chciałbym wrócić do MC 1.2.5 ? Na stan mojej wiedzy o modyfikacjach jaką mam teraz to niestety ale nie 🙂  Fajne one były, lecz dużo się zmieniło, jest wiele modów bez których teraz nie chce grać. Pomijając ile usprawnień ma sam Minecraft w stosunku do tego jak było na początku. Nawet proste rozkładanie materiałów w craftingtable…

Tyle ode mnie 🙂 A wy pamiętacie tamte czasy?

 

Minecraft na modach – Sezon 1