League of Legends to już tak dobrze znana produkcja, ze trudno ją opisywać. Jest to sieciowa gra oparta na schemacie MOBA, czyli Multiplayer Online Battle Arena.  Powstała ona poprzez modyfikacji DotA’y do gry Warcraft III: The Frozen Throne. Opracowana została przez firmę Riod Games i początkowa wydana tylko na system Windows. Gra bardzo szybko zyskała swoich zwolenników, aby stać się dzisiaj już kultowym tytułem, o którym praktycznie każdy przynajmniej słyszał. Wiele gier próbuje się na niej już wzorować, jak to wychodzi to oceńcie sami.

Producent: Riot Games

Wydawca: Riot Games

Data wydania: 27 października 2009

 

Strona oficjalna

League of Legends umożliwia grę w trybie wieloosobowym w zespołach po pięciu i trzech graczy. Do dyspozycji mamy kilka map, które z biegiem czasu były dosyć mocno ulepszane i modyfikowane. Wraz z upływem czasu również ilość dostępnych bohaterów ulegał zmianie.

Gra jest realizowana w trybie darmowym z mikropłatnościami. Zaznaczyć należy, że mikropłatności nie zwiększają nikogo przewagi, tylko powodują inny wygląd naszych towarzyszy oraz totemów. Praktycznie każdy aspekt gry dostępny jest do osiągnięcia całkowicie za darmo, co przyciąga duże grono graczy.

W League of Legends wprowadzone tzw. ligi, w których gracze o podobnym poziomie umiejętności konkurują o miano najlepszego gracza. Najwyższym osiągnięciem jest liga Pretendenci.

 

Prywatna ocena: 9/10

 

League of Legends