Dungeon Defenders to strategiczna gra akcji z elementami cRPG i w mocnym nawiązaniu do trybu Tower Defense. Wyprodukowana została przez niezależne studio Trendy Entertainment. Gracz wciela się w młodego herosa, który obudził pierwotne zło i sprowadził niebezpieczeństwo na mieszkańców fantastycznego świata Etherii. Gra umożliwia zabawę w trybie kooperacji.

Producent: Trendy Entertainment

Wydawca: Trendy Entertainment

Data premiery: 19 październik 2011

Strona oficjalna

Dungeon Defenders jest produkcją utrzymaną w klimacie fantasy. Etheria jest siedzibą prawdziwych legend i musi stawić czoło obronie królestwa. Cała rozgrywka polega na obronie kryształów przed falami przeciwników. Trzeba opracować odpowiednią linię obrony na każdej mapie, gdyż wszędzie są inne warunki i możliwości.

Mamy do dyspozycji czterech zróżnicowanych bohaterów (Wojownika, maga, łowczynię i mnicha), ale również wieloma statystykami i umiejętnościami, które pozwalają na dowolne ukierunkowanie każdego obrońcę.

W grze wyraźny jest wpływ gatunku Tower Defense. Wystarczy wspomnieć o kolejnych komnatach, gdzie fale przeciwników są coraz liczniejsze i bardziej wymagające. W przeciwieństwie do standardowej gry w tym gatunku, tutaj mamy pełny wpływ na naszego bohatera i on sam może być nie zwyciężonych obrońcą.

Najważniejszym jest jednak gry na tryb kooperacji. Gracze mogą łączyć się w czteroosobowe zespoły i razem pokonywać fale przeciwników. To właśnie ten tryb gry jest pożądany przez twórców, gdyż nie wszystkie poziomy możemy wykonać pojedynczo.

 

Prywatna ocena: 7.5/10

 

Dungeon Defenders