Dungeon Defenders 2 jest to kontynuacja już kultowej gry akcji z elementami strategii w trybie Tower Defense. W odróżnieniu do swojego poprzednika tutaj twórcy poszli o milowy krok dalej. Gra przeszła w tryb Free To Play, czyli taki w którym nie trzeba za nią płacić, aby grać. Z tego też powodu liczba graczy znacząco się zwiększyła, a tryb kooperacji zyskał wiele nowych osób. W grze zostały wprowadzone mikropłatności, lecz polegają na zasadzie dodania nowych skórek i nie wpływają na przewagę danego gracza.

Producent: Trendy Entertainment

WydawcaTrendy Entertainment

Data premiery(+Steam): 20 czerwca 2017

 

Strona oficjalna

Dungeon Defenders II to gra multiplayer, która pozwala na grę zarówno w kooperacji na styl Tower  Defense, jak i sieciową rywalizację podpatrzoną z produkcji MOBA.

W grze toczymy pojedynki w tym samym stylu jak poprzednio. Naszym celem jest obrona kryształów rozmieszczonych w krainach i powstrzymanie fal przeciwników. Nasi bohaterowie dysponują szeregiem specjalnych umiejętności oraz swoim systemem maszyn obronnych.

W porównaniu z poprzednią wersją wprowadzono szereg ulepszeń. Pojawili się nowi bohaterowie, jak również przeciwnicy. Nie zabrakło oczywiście nowych wieżyczek do budowy oraz przedmiotów do zbierania. Nowe poziomy zostały znacząco rozbudowane o nowe właściwości, co powoduje że gra jest o wiele przyjemniejsze. Należy również zaznaczyć, że szata graficzna została znacząco poprawiona. Jak teraz loguję się do Dungeon Defenders to kuje w oczy słaba jakość tekstur. Tutaj tego problemu całkowicie nie ma i widać rozwój tej produkcji.

Poza rozgrywkami kooperacyjnymi, gra oferuje również tryb rywalizacji wzorowany na trybie MOBA, który wzbogaca silnie elementy Tower Defense. W tym trybie mamy dwie pięcioosobowe drużyny graczy, którzy próbują zniszczyć wieże swoich oponentów i powstrzymać ich przed dokonaniem tego samego. Postacie dla obu trubów są wspólne, co pozwala wykorzystać wcześniej zgromadzone przedmioty z trybu fabularnego, jak również ulepszenia statystyk zarówno przeciwko graczom, jak i w starciach ze sztuczną inteligencją.

W porównaniu do poprzedniej części Dungeon Degenders 2 oparto w pełni na modelu darmowym z mikropłatnościami. Nie można nie zauważyć porównania do League of Legends. W sklepiku możemy kupić nowych głównych bohaterów, których trzeba zaznaczyć jest bardzo dużo i co kilka miesięcy dokładani są nowi. Również możemy zakupić nowe skiny postaci, a w planach są skórki na wieżyczki.

Gra ma rozbudowany system tzw. petów. Są to stworki, które podróżują z naszym bohaterem i razem z nim walczą z hordami przeciwników. Można wybrać takiego zwierzaka, który zada jak największe obrażenia albo wzmocni naszą wytrzymałość. Wszystko zależy od naszego typu gry.

 

Prywatna ocena: 9/10

 

Dungeon Defenders 2