Bloons TD 6 ! Znana jest już premiera. Wiele osób informowało mnie, że premiera Bloons TD 6 jest ogłoszona na 14 czerwca na telefony komórkowe z systemem Android. W celu sprawdzenia tych informacji napisałem wprost do producenta i wydawcy firmy Ninja Kiwi. Dość szybko dostałem informacje na ten temat.

Hi there,

The game will be releasing on June 14th.
Let me know if I can help with anything else!
Teraz już mamy 100% pewność ! Premiera Bloons TD 6 jest już znana i 14 czerwca zagramy w nową produkcję studia Ninja Kiwi z cyklu Bloons Tower Defense.

Producent: Ninja Kiwi
Cykl: Bloons Tower Defense
Wydawca: Ninja Kiwi
Platforma: Android

Głównymi zmianami będzie dodanie bohaterów, których będziemy mogli rozwijać. Jest to jeden z elementów, który mnie najbardziej interesuje. Ciekaw jestem, jak zostanie to rozwiązane, gdyż jest to nowość, która pokaże się w tej serii po raz pierwszy.

Możemy ze strony twórców dowiedzieć się o nowych wieżyczkach, a co dla mnie jest najważniejsze na filmiku promującym grę, zauważam coś innego co mnie interesuje. Tak, to nowe balony, a dokładnie sterowce. Pokażę wam to na zdjęciu, chociaż nie ma tutaj ich wszystkich.

File:BTD6 image 3.png

Zauważamy tutaj czary sterowiec, który jest całkowitą nowością, gdyż nie zastępuje standardowych niebieskich/czerwonych czy zielonych sterowców. Będzie to sterowiec najsłabszy ? A może jakiś wzmocniony pancerzem? Tego dowiemy się już w dniu premiery.

Nowością w Bloons TD 6 będzie również mapa w trybie tzw. 3D. Od teraz małpki i wieżyczki ułożone w alejce otoczonej krzakami, nie będą widzieć tego co jest za nimi. Koniec z postawieniem snipera obojętnie gdzie, który bije każdego oponenta. Teraz uwarunkowanie terenu będzie miało wielkie znaczenie. Każde drzewo, krzak, dom czy skałka będzie zasłaniała cel, który chcemy strącić. Będzie trzeba jeszcze bardziej rozmyślać nad strategią obronną, co jest mega interesujące. Zobaczcie sami na zdjęcie z łodzi podwodnej. Ułożona za wyspą, praktycznie nic nie będzie widziała, a to tylko kilka zrzutów udostępnionych przez twórców.

Obok tej informacji też nie można przejść obojętnie. Drzewka umiejętności w Bloons TD 6 i teraz wielka nie wiadoma. Czy każdy z bohaterów będzie miał inne drzewko? Informacje na stronie sugerują, że tak. Można znaleźć zdjęcia z kilka różnych drzewek umiejętności. Wiąże się to z bohaterami, albo … no właśnie. Pamiętacie, że w Bloons TD 5 były domki dla naszych małpek/maszyn ? Może każda małpka ma swoje własne drzewko? Jest to piękna wizja, ale wydaje mnie się, że mało realna.

Bardziej wiarygodną teorią jest kilka rodzajów drzewek w zależności od typu gry. Bardziej defensywnie, agresywnie i pasywne umiejętności. Sugerowałoby to 3 różne drzewka umiejętności. Jest to dla mnie dobra teoria i bym się do niej skłaniał, gdyż na 1 zdjęciu widzimy obrazki odnośnie rakiety, strzałek i bumerangów jednocześnie.

Zostaje nam teraz tylko czekać. Ja osobiście zapisałem się już i czekam na informację od twórcy o możliwości kupienia gry. Dnia premiery będzie również livestream na platformie Youtube na moim kanale. Jak ktoś ma ochotę serdecznie zapraszam do wspólnego zapoznania się z grą. Prawdopodobnie na tym live będę rozdawał karty podarunkowe na zakup tej gry. Wszystko okaże się jakie są możliwości kupienia komuś gry na androida.

Link do live: SafemodTV - Youtube

Mój kanał Youtube: SafemodTV